Brigády vo Viedni 2011

Práca vo Viedni kuchár

Od úplného otvorenia pracovného trhu v Rakúsku a Nemecku pre „nových členov EÚ“ ubehol ešte len necelý mesiac, ale už teraz je jasné, že obavy rakúskych a nemeckých úradov z obrovského prílevu migrantov sa zatiaľ nepotvrdili.

Naopak to vyzerá práve tak, že dopyt po kvalifikovaných pracovníkoch, hlavne v niektorých špecifických odvetviach, je zo strany zamestnávateľov  tak v Rakúsku, ako aj v Nemecku stále dosť  vysoký.

Medzi vychytené profesie v Rakúsku patrí napríklad aj profesia kuchár. V inzerátoch na webe ako aj v ponukách personálnych agentúr nájdete mnoho ponúk na túto pracovnú pozíciu po celom Rakúsku, ale hlavne vo Viedni.

Pri tejto práci už väčšina zamestnávateľov požaduje okrem čistého registra trestov, praxe a výučného listu úradne preloženého do nemeckého jazyka a notársky overeného, aj znalosť nemeckého jazyka minimálne na komunikatívnej úrovni.

Ponuky bývajú rôzne a zamestnávatelia sa snažia prilákať kvalifikovaný personál rôznymi výhodami. Či už je to nadpriemerný zárobok, alebo možnosť ubytovania a stravovania zdarma.

Preto ak ste kvalifikovaný kuchár s praxou a chcete si dobre zarobiť a spoznať nových ľudí, neváhajte a vyberte si z  bohatej ponuky voľných pracovných miest vo Viedni, a možno sa okrem nových receptov zoznámite aj so zaujímavými ľuďmi a získate nových priateľov.


Tento záznam bol zaslaný Brigády Rakúsko a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.