Brigády vo Viedni 2011

Práca vo Viedni balenie

Rakúsko je ekonomicky vyspelá krajina, ktorá ponúka bohaté možnosti uplatnenia sa na pracovnom trhu aj pre občanov Slovenskej republiky. Veď koho by nelákala možnosť zarobiť si za tú istú prácu ako na Slovensku niekedy až trojnásobok.
Preto sa čoraz viac Slovákov rozhoduje vycestovať za prácou do Rakúska. Hlavne po tom, čo Rakúsko otvorilo svoj pracovný trh, a tým sa zjednodušilo vybavovanie dokladov potrebných pre prácu v zahraničí.

V súčasnosti už pre prácu v Rakúsku nepotrebujete pracovné povolenie, ale nesmiete zabudnúť, že sa po príchode do Rakúska musíte do troch dní prihlásiť na pobyt na prihlasovacej službe (Meldeservis) príslušných obecných úradov (Gemeindeamt).
V prípade ak budete žiť vo Viedni, tak sa musíte prihlásiť na prihlasovacej službe Magistrátnych obvodných úradov (Magistratisches Bezirksamt).

Pri prihlásení musíte vyplniť prihlasovací lístok (Meldezettel), ktorý je k dispozícii na prihlasovacích úradoch, v trafikách alebo na internetových stránkach, odkiaľ je možné si ho stiahnuť, alebo priamo on-line vyplniť.

Jednou z profesií, ktorú v Rakúsku Slováci najčastejšie vyhľadávajú, je balenie. Výhodou je, že pri tejto práci zväčša zamestnávateľ nevyžaduje znalosť nemeckého jazyka, a je v porovnaní s platmi na Slovensku veľmi dobre finančne ohodnotená. Stačí vám len čistý register trestov a šikovné ruky a môžete sa stať v Rakúsku baličom elektroniky, časopisov, CD diskov, alebo aj hydiny.
Preto ak máte chuť si zarobiť slušné peniaze, nebojíte sa roboty a chcete sa naučiť nemčinu, aby ste sa potom mohli poobzerať po lepšej práci, neváhajte a poobzerajte sa po inzerátoch. Ponuka práce pre baličov je skutočne bohatá.


Tento záznam bol zaslaný Práca pre studentov a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.