Brigády vo Viedni 2011

Práca v Rakúsku pre ženy

Od vstupu Slovenskej republiky do EÚ sa už mnoho Slovákov rozhodlo vycestovať za prácou do zahraničia. Nakoľko nie všetky krajiny hneď otvorili svoje pracovné trhy pre občanov nových členských štátov, Slováci hľadali zo začiatku prácu hlavne v Anglicku a Írsku.

Postupne sa však začali orientovať aj na iné krajiny ako Holandsko, Nórsko, či Grécko. Poslednými krajinami, ktoré otvorili svoj pracovný trh pre občanov krajín, ktoré vstúpili do EÚ v roku 2004, boli tento rok v máji Rakúsko a Nemecko.

V súčasnosti je teda možný neobmedzený voľný pohyb pracovníkov v rámci Európskej Únie.

Pre Slovákov poskytuje otvorenie rakúskeho pracovného trhu mnoho možností získať dobre platenú prácu, a nemusieť pritom za prácou ďaleko cestovať. Pre mnohých je zaujímavá aj možnosť zdokonaliť sa v nemeckom jazyku a získať skúsenosti so systémom práce v zahraničných firmách.

Rakúsky pracovný trh ponúka veľa možností uplatnenia pre všetky skupiny obyvateľov Slovenska. Prácu tu môže nájsť tak IT špecialista s vysokoškolským vzdelaním, hovoriaci plynule nemecky aj anglicky, ako aj staršia pani s učňovkou a bez znalosti jazyka.

Špeciálne pre ženy je určená napríklad profesia opatrovateľky, čašníčky, či chyžnej. Ženy sa v Rakúsku takisto uplatnia pri práci v skladoch, pri balení tovarov, alebo pri práci na farme. Na výber pracovnej pozície má okrem vzdelania a úrovne znalosti nemeckého jazyka vplyv aj čistý register trestov a ochota a schopnosť učiť sa nové veci.

Každopádne po pracovitých a šikovných Slovenkách je v Rakúsku stále veľký dopyt. Preto neváhajte a vyberte sa aj vy zarobiť si nejaké to euro a zistiť na vlastnej koži, či sa tým Rakúšanom naozaj tak dobre žije.


Tento záznam bol zaslaný Opatrovanie v Rakúsku, Práca upratovačky a označený , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.