Brigády vo Viedni 2011

Práca v Rakúsku pre zdravotné sestry

Situácia v slovenskom zdravotníctve je dlhodobo témou, o ktorej sa veľa píše a hovorí. Lekári a zdravotné sestry sú dlhodobo nespokojní s platmi, sociálnym systémom, ako aj so systémom vzdelávania.

Táto neúnosná situácia spôsobuje, že čoraz viac slovenských lekárov a zdravotných sestier odchádza za prácou do zahraničia, kde sú pre nich prijateľnejšie platové a sociálne podmienky.

Jednou z krajín, kde hlavne slovenské zdravotné sestry odchádzajú za lepšími pracovnými a platovými podmienkami je aj naša susedná krajina, Rakúsko.

Zdravotné sestry sa v Rakúsku môžu zamestnať ako domáce ošetrovateľky pre 24 hodinovú starostlivosť, alebo si môžu nájsť prácu v niektorej z rakúskych nemocníc, či domove dôchodcov.

Pojem ošetrovanie sa často pletie s pojmom opatrovanie, pričom pri oboch profesiách je klientovi poskytovaná 24 hodinová starostlivosť, avšak ošetrovateľské služby v sebe zahŕňajú navyše aj odbornú zdravotnú starostlivosť ako je podávanie liekov a injekcií, a môžu ju vykonávať len kvalifikované zdravotné sestry.

Práca ošetrovateľky je vhodná hlavne pre zdravotné sestry, ktoré ešte neovládajú nemecký jazyk na takej úrovni, aby si trúfli na prácu v nemocnici. Pre prácu v nemocnici je totiž potrebná perfektná znalosť nemeckého jazyka aj odbornej terminológie, pretože si predsa nikto nevezme na zodpovednosť, že zdravotná sestra spraví nejakú chybu v dôsledku toho, že neporozumela tomu, čo jej lekár povedal.

Preto ak sa chcete v Rakúsku uchádzať o prácu zdravotnej sestry v nemocnici, musíte ovládať perfektne nemčinu, alebo sa najprv zamestnajte ako ošetrovateľka, a keď sa v jazyku zdokonalíte, môžete sa zamestnať v nemocnici.


Tento záznam bol zaslaný Rakúsko voľné pracovné miesta a označený , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.