Brigády vo Viedni 2011

Práca v Rakúsku pre mužov

Slováci cestovali za prácou už od nepamäti. Veď už koncom sedemdesiatych rokov 19. storočia sa Slováci masovo sťahovali za prácou do Ameriky. Slováci sú jednoducho zvyknutí ísť za prácou kamkoľvek.

A to sa  nezmenilo ani dnes. Aj keď hospodárska kríza v roku 2007 trocha znížila ochotu slovenských občanov cestovať za prácou do vzdialených krajín, po jej odznení sa cestovanie Slovákov za prácou do zahraničia znova rozbehlo v plnej sile.

Jednou z krajín, kde najčastejšie smerujú kroky slovenských občanov za prácou, je aj Rakúsko. Hlavne po prvom máji, keďže už na prácu v Rakúsku nie je potrebné pracovné povolenie.

Rakúsko je pre prácechtivých Slovákov okrem toho, že je blízko, zaujímavé aj sociálnymi výhodami a samozrejme skvelými platmi. V súčasnej dobe je v Rakúsku dopyt hlavne po IT špecialistoch, murároch, parketároch, pracovníkoch v sklade, baliarňach a odborníkoch v strojárskom a automobilovom priemysle.

Niektoré pracovné pozície sú vhodné pre mužov aj pre ženy, niektoré sú špeciálne určené len pre ženy, a niektoré sú zase určené hlavne pre mužov. Medzi pozície určené hlavne pre mužov patria hlavne pozície v stavebníctve a v  strojárstve. Ale samozrejme ani v ostatných oblastiach nie je o pozície, na ktorých nájdu muži uplatnenie núdza. Stačí sa len poobzerať a vybrať si.


Tento záznam bol zaslaný Pracovné pozicie Rakúsko, Zahraničná práca a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.