Brigády vo Viedni 2011

Práca v Rakúsku pre elektrikárov

Rakúsko je vyspelá priemyselná krajina s pozitívnym ekonomickým vývojom. Priemerná hrubá mesačná mzda je v Rakúsku až štyrikrát vyššia ako na Slovensku. Preto je táto naša susedná krajina, hlavne od prvého mája tohto roka, odkedy nie sú pre prácu v Rakúsku potrebné pracovné povolenia, pre slovenských občanov veľkým lákadlom pre hľadanie zamestnania.

A aj keď hromadný prílev pracovných síl, ktorého sa obávali rakúske a nemecké úrady, sa nekonal, predsa len veľa slovenských občanov sa rozhodlo hľadať si v Rakúsku prácu. Sú medzi nimi odborníci v oblasti IT, strojárskom a chemickom priemysle, ale aj robotníci, zdravotné sestry a remeselníci.

Aj profesia elektrikára je v Rakúsku veľmi žiadaná. V ponukách personálnych agentúr, ale aj na webe, na rôznych portáloch ponúkajúcich prácu v zahraničí, môžete nájsť množstvo ponúk práce pre vyučených elektrikárov s praxou.

Ponúkaný plat je v tomto prípade viac ako zaujímavý, a často je zabezpečené aj ubytovanie a doprava (samozrejme za poplatok).

Nevýhodou je, že na výkon tejto práce je nevyhnutná okrem vzdelania a praxe aj dobrá znalosť nemeckého jazyka. Preto ak uvažujete o vycestovaní do Rakúska za prácou elektrikára a neovládate nemecký jazyk, urobte si predtým jeden z jazykových kurzov, ktorých je v ponuke neúrekom.


Tento záznam bol zaslaný Pracovné pozicie Rakúsko a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.