Brigády vo Viedni 2011

Práca v Prahe

Nakoľko až do roku 1993 sme spolu s Českou republikou tvorili spoločný štát, a máme teda dlhú spoločnú históriu, nie je vôbec zvláštne, že práve v Českej republike pracuje najviac slovenských občanov.

Slovákov nájdete po celej Českej republike a viac menej na všetkých postoch od rektora univerzity až po robotníka v továrni, či upratovačku. Ale najväčšia koncentrácia Slovákov je predsa len v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe.

V Prahe nájdete mnoho významných slovenských podnikateľov, žurnalistov, filmových, literárnych, dramatických a výtvarných umelcov, ktorí sa tu dlhodobo, či dokonca v niektorých prípadoch aj natrvalo usadili.

Ale nielen významné osobnosti si vyberajú stovežatú Prahu za miesto svojho pôsobenia. V Prahe nájdu uplatnenie všetci, ktorí sú ochotní pracovať, a chcú niečo dokázať.

Najžiadanejšími pracovnými pozíciami v Prahe sú zvárači, pracovníci v strojárskom priemysle, remeselníci, robotníci na stavbách a čašníčky. Ale v podstate sa dá nájsť práca v každom odvetví.

Skrátka, ak sa rozhodnete pre hľadanie zamestnania v Prahe, okrem chuti do práce a nejakej hotovosti na začiatok, nebudete vlastne potrebovať nič. A keď aj hneď nenatrafíte na svoju prácu snov, nebojte sa. Ak budete trpezliví, určite sa vám ju časom podarí nájsť.


Tento záznam bol zaslaný Brigáda v Česku a označený , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.