Brigády vo Viedni 2011

Práca v Čechách

Problematika migrácie slovenských občanov za prácou do zahraničia sa stala zvlášť po vstupe Slovenska do Európskej Únie veľmi aktuálnou a často diskutovanou témou. Kultúrne a jazykovo najbližšou krajinou je pre Slovákov Česká republika. Preto veľké množstvo Slovákov hľadá prácu práve tam.

Zamestnať sa v Českej republike je pre slovenských občanov lákavé hlavne kvôli tomu, že je to blízko, a nemusia sa učiť cudzí jazyk. Hlavne to, že sa nemusia učiť žiadny cudzí jazyk je pre väčšinu prácechtivých  Slovákov rozhodujúce pri výbere krajiny, kde hľadajú zamestnanie.

Výhodou práce v Českej republike je tiež to, že českí zamestnávatelia zväčša uznávajú doklady o dosiahnutom vzdelaní na slovenských školách, a preto nie je potrebné podstupovať často zložitý proces overovania a uznávania vzdelania tak, ako je to v iných krajinách.

V Českej republike je možné nájsť zamestnanie vo všetkých oblastiach, a nakoľko odpadá problém s jazykovou bariérou, nie je potrebné začínať na nejakom podradnejšom mieste kým sa naučíte jazyk.

Môžete sa priamo uchádzať o pracovnú pozíciu, na ktorú máte vzdelanie, a o ktorú máte záujem. Samozrejme aj tu je potrebná preukázateľná prax a odporúčania od predchádzajúcich zamestnávateľov.

Platy v Českej republike síce nedosahujú takú výšku ako napríklad v Rakúsku, alebo v Anglicku, stále sa tam však dá zarobiť lepšie ako na Slovensku. Ak ešte k tomu bývate blízko pri hraniciach, odpadnú vám výdavky na ubytovanie, a práca v Českej republike bude pre vás ešte výhodnejšia.


Tento záznam bol zaslaný Brigáda v Česku a označený , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.