Brigády vo Viedni 2011

Práca Rakúsko

Neuspokojuje vás vaša súčasná práca? Máte pocit, že za taký plat sa vám neoplatí toľko hrdlačiť? Tak sa prestaňte báť a vyskúšajte sa uchádzať o prácu napríklad v Rakúsku. Veď výhody práce v zahraničí si Slováci uvedomili už dávno. A ak aj vy patríte k tým, ktorých neláka predstava polročného odlúčenia od rodiny, je pre vás práca v Rakúsku celkom iste tým správnym riešením.
Rakúsko je totiž dosť blízko na to, aby ste mohli hoci aj denne, alebo minimálne týždenne dochádzať domov (samozrejme v závislosti od miesta vášho bydliska a od miesta práce v Rakúsku), nepotrebujete pracovné povolenie, a platy sú tam diametrálne odlišné od tých našich slovenských.

Tak prečo váhať? Ak aj neovládate nemecký jazyk, nájde sa v Rakúsku pre vás práca. Nebude síce taká lukratívna, ale časom, keď sa jazyk naučíte a lepšie sa zorientujete, určite si budete mať z čoho vyberať.

Ak sa už rozhodnete uchádzať sa o prácu v Rakúsku, máte viac možností ako to urobiť. Môžete napríklad sledovať inzertné stránky na internete, sám si vyhľadávať  pracovné ponuky a posielať žiadosti o prijatie do zamestnania. Alebo môžete využiť služby niektorej z personálnych agentúr, ktoré sa zaoberajú sprostredkovaním práce v zahraničí. Tu však zväčša musíte počítať s poplatkom za sprostredkovanie. Alebo je tu ešte možnosť nájsť si prácu v Rakúsku cez známeho, ktorý tam už pracuje.

V každom prípade si však musíte uvedomiť možné riziká a dávať si pozor, aby ste nenaleteli nejakému podvodníkovi. To by sa vám potom mohlo stať, že namiesto toho, aby vám  do rodinného rozpočtu peniaze pribudli, tak vám ešte ubudnú. A to by ste určite nechceli.


Tento záznam bol zaslaný Pracovné ponuky Viedeň, Pracovné pozicie Rakúsko a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.